Kültür

Kültür Haberleri

Elazığ'da 'Engelsiz Uçurtma Şenliği' renkli görüntülere sahne oldu

Elazığ'da Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Engelsiz Uçurtma Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

260 yıllık Hükümet Konağının restorasyonu bitti, hizmete başladı

Elazığ'ın Maden ilçesinde bulunan ve 260 yıllık tarihi ile Türkiye'nin en eski hükümet konaklarından birisi olan Maden Hükümet Konağı yapılan restorasyon çalışmalarından sonra hizmet vermeye başladı.

FÜ öğrencileri hipodromda mini konser verdi

Fırat Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu müzik grubu, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanlığı koşusu öncesinde hipodromda mini konser verdi.

Bu iki çiçeği koparmanın cezası yarım milyon lira

Elazığ'da endemik tür olan ve halk arasında 'ağlayan gelin' diye bilinen 'ters lale' ile 'baskilensis' koparanlara 488 bin 630 lira idari para cezası uygulanacak.

Elazığ Belediyesi hanımeli el sanatları sergisi açıldı

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme ve Eğitim Merkezi (EBEGEM) tarafından düzenlenen ücretsiz el sanatları kurslarına katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerinin yer aldığı hanımeli el sanatları sergisi açıldı.

Özel bireyler 'Hıdırellez'de doyasıya eğlendi

Elazığ'da özel bireyler, Hıdırellez etkinliğinde doyasıyla eğlendi.

Keban Baraj Gölünde bir ilk: Su üzerinde 9 saatte 200 kilometre yol yaptılar

Elazığ'da iki gezgin Fırat Nehri üzerinde yer alan Türkiye'nin en büyük baraj gölü olan aynı zamanda sulama, elektrik üretimi ve turizm gibi alanlarda önemli bir role sahip olan Keban Baraj Gölü üzerinde 9 saatte yaklaşık 200 kilometre seyahat ederek hem tarihi yapıları ve su üzerinde ve çevresindeki yaban hayatını görüntüledi hem de Elazığ ve çevresi için ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan önemli olan göl üzerindeki dikkat çekti.

Türkiye'de sadece Elazığ'da çıkarılan vişne mermerinden yapılan tespihler 85 bin liradan alıcı buluyor

Türkiye'de sadece Elazığ'da çıkan ve daha önce Kabe ile Beyaz Saray gibi bir çok yerde kullanılan vişne mermerinden yapılan tespih yoğun ilgi görüyor.

1. Çaydaçıra Yüzme Festivali başlıyor

Elazığ tarihinde ilk olma özelliği taşıyan 1. Çaydaçıra Yüzme Festivali başlıyor.

Bakır-Maden-Der Başkanı Seyrek'ten, Maden'deki 26 kültür varlığı için koruma vurgusu

Maden ilçesinde bulunan 26 tescilli kültür varlığından 14'ünün merkezde, 12'sinin köylerde yer aldığını dile getiren Bakır Maden-Der Başkanı Süleyman Deniz Seyrek, 'Yöneticilerimiz, ilçemiz değerlerinin korunması noktasında gerekli inceleme ve tespitleri yaparak vatandaşlarımıza rehberlik etmeli, yol göstermelidir. Aksi takdirde tarihi öneme sahip geleneksel Maden Evleri başta olmak üzere birçok değerimizi kaybetmiş olacağız' dedi.

Parkta eğlenen çocuklara pizza sürprizi

Elazığ'da üniversite öğrencileri ile bir pizza işletmecisi ortaklığında parkta eğlenen çocuklara pizza dağıtıldı.

Elazığ'da 'gençler arası kültür ve sanat yarışmaları finalleri' başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen, gençler arası kültür ve sanat yarışmalarının Doğu Anadolu Bölge Finalleri bazında düzenlenen bilgi yarışması başladı.

Turistik Diyarbakır Ekspresi Elazığ'da

Diyarbakır'dan yolan çıkan 'Turistik Diyarbakır Ekspresi' Elazığ'a ulaştı. Yolçatı İstasyonu'nda çiçeklerle karşılanan yolcular, tarihi Harput Mahallesi'ni gezdi.

El-aziz Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinden ücretsiz enstrüman kursu

El-aziz Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği gençler için ücretsiz enstrüman kursu açtı.

Medeniyetler beşiği 4 bin yıllık Harput'ta ilkbahar güzelliği

Elazığ'da yazılı kaynaklara göre 4 bin yıllık medeniyet ve kültürün ortak noktası olan Harput Mahallesi, ilkbaharın gelişiyle birlikte farklı bir güzelliğe büründü.

Elazığ'da insan figürünü andıran milyonlarca yıllık oluşumlar hayranlık oluşturuyor

Elazığ'ın Keban ilçesinde yer alan ve yaklaşık 200 metre derinliği ile 10 bin metrekarelik alana sahip olduğu öğrenilen Keban Gümüşkaya Mağarasında bulunan milyonlarca yıllık oluşumlar hayranlık oluşturuyor.

Bin 200 yıllık tarihi eser, zamana direniyor

Elazığ'da bin 200 yıllık kilise, adeta zamana direniyor.

Elazığ'da Hacivat Karagöz orta oyunu sahnelendi

Elazığ Belediyesi geleneksel Ramazan etkinliklerinde 7'den 70'e herkesin ilgi ve sevgiyle seyrettiği Hacivat Karagöz orta oyunu sahnelendi.

Bu görüntüler miting alanından değil, sahur halayından: Yüzlerce kişi geleneksel sahur halayında buluştu

Elazığ'da Ramazan ayının 23'üncü gününde Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen yüzlerce kişi aynı anda halay çekip, çiftetelli oynadı. 7'den 70'e vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Toplam 94 haber.